Bodamské jezero ze sjezdovky

Bodamské jezero ze sjezdovky můžete vidět v lyžařském středisku Bödele v Bregenzském lese.

Že někdy uvidím Bodamské jezero s lyžemi na nohou jsem nečekal, ale jde to! Přesně tohle můžete zažít v třetím lyžařském středisku, které jsme letos vyzkoušeli při naší únorové návštěvě v Bregenzském lese, v západním koutě Rakouska. Mluvím o ski areálu  Bödele. Lyžařském středisku situovaném kolem vrcholu Hochälpelekopf nad vorarlberskými městečky Schwarzenberg a Dornbirn. Žádná sněžná děla, jen přírodní sníh. Dvaatřicet kilometrů sjezdovek, přičemž ta nejdelší okružní a vyhlídková vám zabere klidně hodinu jízdy, záleží, jak se budete kochat. I takové zážitky si odtud můžete přivést domů.

Lyžařské středisko Bödele

Lyžařské středisko Bödele nabízí široké sjezdovky, přírodní sníh a minimum lidí.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Další tip na lyžování v Bregenzském lese!

Přečtěte si podrobný článek o dalším místě pro skvělé rodinné lyžování „Schetteregg je pro lyžování v Rakousku s dětmi jako stvořený!

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Rakousko na lyžích, skoro bez lidí. I to je Bödele.

Hlavní vrchol střediska se netyčí do nějaké závratné výšky, měří 1467 metrů, ale i tak se vám naskytne krásný výhled na první část údolí Bregenzského lesa. Na druhém “břehu” údolí můžete vidět vrchol Niedere höhe nad Adelsbuchem, kde jsme lyžovali také jeden celý den. Bödele patří k těm větším lyžařským střediskům ve Vorarlbersku, kde nevíc sezóna letos trvá až do 2. dubna. V oblibě je zejména u místních lidí, což nám hodně vyhovovalo. Žádné tlačenice u některé ze sedmi zdejších lanovek s kotvou ani u jediné čtyřsedačky. Prostě pohoda a klid.

Lyžařské středisko Bödele.

Lyžařské středisko Bödele nabízí i výhled na protější vrchol Niedere nad Andelsbuchem.

Mezi jedenácti sjezdovkami převažují ostřejší červené, ale precizně upravený povrch vás nadchne a tak rychle zapomente, že by vám proudší sjezd mohl dělat nějaké problémy. Kdyby přece jen, máte možnost si vybrat modré sjezdovky. Jedna černá pista je tu pro adrenalinově zaměřené sjezdaře. Za mě, coby věčného yžařského začátečníka, bych ale určitě doporučil okružní sjezd po modré trase, který vám skutečně nabídne ty nejhezčí pohledy. A co víc i relaitvně nezkušený lyžař si může užít zážitek z jízdy, některá místa jsou tak placatá, že se budete muset několik desítek metrů muset odpichovat hůlkami.

Výhledy ze ski areálu Bödele.

Výhledy ze ski areálu Bödele na celý Bregenzský les jsou úchvatné.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Kam se ještě v Bregenzském lese vydat lyžovat s rodinou?

Přečtěte si další tip na místo, kde si s rodinou v Bregenzském lese skvěle zalyžovat. „Andelsbuch – utajené rodinné středisko v rakouském Vorarlbergu„.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Lyžařem za 4 hodiny a ještě se zárukou!

Jestli máte malé lyžaře nebo dokonce lyžařské čekatele nezbývá nám než doporučit vyzkoušet lyžařskou školičku Skischule Schwarzenberg. Nabízejí tuí lyžařské kurzy pro děti s garancí. Ano, se zárukou, že vaše dítko bude po jejich kurzech opravdu lyžovat. A skutečně je to tak, že pokud po 4 hodinách výuky, rozdělených do několika dní, nebude vaše dítě schopno samo lyžovat, další hodiny jdou na vrub škole. Prostě s ním instruktor bude jezdit tak dlouho, dokud se to váš potomek nenaučí. Jinými slovy za to, že vaše díte bude umět lyžovat nezplatíte více než čtyřhodinový kurz. Této skvělé metodě, kterou jsme ověřili, že opravdu funguje, ale odpovídá také cena. Za hodinu zaplatíte 60€.

Česká instruktorka Olga.

Česká instruktorka Olga v lyžařské škole ve Schwarzenbergu.

První část výuky se odehrává na cvičném svahu. A tady nastupuje na scénu jejich „kouzelná hůlka“ do které se zaklesnou špičky dětských lyží a instruktor před malým lyžařem couvá. Dítě tak neztratí oční kontakt s intruktorem a mnohem ryhcleji mu začne důvěřovat, což je pro první obloučky na lyžích hodně důležité. Kryštofovi stačily dvě hodiny a ty zbývající dvě už jezdil vlastn sám na velkých sjezdovkách. Velkou výhodou je, že schwarzenberská škola má dokonce českou instruktorku Olgu, takže padá jazyková bariéra a děti rychle ztratí ostych. Náš Kryštof třetí den po tomhle kurzu brázdil sjzedovky areálu Schetteregg, jako by se na lyžích narodil. Pořád nás okřikoval, ať mu neasistujeme u vleku anečekáme na něj na svahu!

Na sněžnicích i bez nich napříč sjezdovkami

Sedlo Bödele.

Sedlo Bödele, které dalo jméno lyžařskému středisku. Právě sem se dá dojít po turistické trase napříč celým areálem.

Celé lyžařské středisko Bödele pak protíná několik kilometrů dlouhá zimní turistická stezka, která vede ze Schwarzenbergu do Klausbergu, dále lesem přes několik sjezdovek až do místa které dalo středisku název – Bödele a odtud třeba až na další vrcholek Geisskopf v 1198 metrech. Můžete si půjčit sněžnice nebo se projít jenom tak v pevných a teplých botách. Na konci vás čeká několik restaurací s teplým punčem nebo horkou polévkou.

Chcete vědět víc o cestování s dětmi?

Stačí jen vyplnit váš e-mail a my vám jednou za měsíc, rozhodně ne častěji pošleme dávku tipů a inspirativnách článků.

    Skipassy a půjčovny Bödele

    Jednodenní skipas pro dospělého stojí 32.70€ a děti od pěti let 26.90 €. Můžete si ale koupit i rodinou jízdenku za 92.80 €. Také můžete využít 3Tällerpass, kupón použitelný ve většině vorarlberských středisek. Komu více vyhovuje bodová karta, může si koupit i tu. V Bödele si můžete půjčit kvalitní nejnovější lyžařské vybavení v půjčovně Skifit hend pod sjezdovkou. Celý komplet, tedy lyže, boty a hůlky na sedm dní stojí 125€.

    Jak se tam dostanete?

    Do Bregenzského lesa ve Vorarlbersku se z Prahy dostanete přes Plzeň, Rozvadov, Regensburg a Mnichov až do Bregenzu. Za Bregenzem pak odbočíte na silnici L200 směr Bregenzerwald. Cesta potrvá bez zastávky necelých 6 hodin. Z Brna pak cesta trvá o hodinu a půl déle při cestě přes Prahu nebo asi 8 hodin při cestě přes St. Pölten, Amstetten a Salzburg s pokračováním přes Mnichov. Potřebujete dálniční známku pro Rakouské dálnice v ceně 9 euro.