Rádi dostáváme balíčky poštou. A od Zuzany Cabejškové přišel jeden moc krásný. Místo dnes už standardních igelitových a bublinkových balení, přišla krásná papírová krabička s nápisem Moje Česko”.

Korková mapa Moje Česko

„Moje Česko“ vybaleno! Jdeme skládat!

Česko jako puzzle

Kdo nás zná, určitě ví, že máme rádi hry a hádanky. Takže puzzle ve tvaru České republiky nás hned nadchlo. A kdo si myslí, že složit 13 krajů (13 dílků puzzle) nic není, ať si to zkusí. Všichni víme, jak vypadá Česká republika, ale některé kraje mají vážně zvláštní tvar. Nakonec jsme si pomohli obrázkem složené mapy přímo na krabici.

Korková mapa Moje česko

Zuzčin videonávod nám dodal odvahu.

Korková samolepící nástěnka

Složit si mapu Česka ze třinácti kousků korku samozřejmě nebyl hlavní cíl. Ale nutný předpoklad to byl! Mapa se má totiž nalepit na zeď a pak slouží jako nástěnka, na kterou si pomocí špendlíčků a fotek můžete zaznamenat svoje výlety.

Korková mapa Moje česko

Naše mapa, zatím na zemi.

Skvělý nápad ve férovém provedení

Milujeme výlety a nadchlo nás, jakým krásným a jednoduchým způsobem si je můžeme pořád připomínat. Chtělo to jen najít tu správnou zeď! Možná jste už na podobnou mapu někde  na internetu narazili. Pokud vás ale štvou “no name” výrobky odkudsi z Číny za podezřele nízkou cenu, která doslova křičí, že lidé, kteří ji vyrobili asi nedostali moc zaplaceno a na přírodu ohledy nebral už určitě nikdo, je korková mapa  “Moje Česko” určitě pro Vás. Je vyrobená z portugalského korku v české chráněné dílně.

Jak jsme lepili, aneb pozor na psa!

A protože u nás od slov k činům nevede dlouhá cesta, trvalo nám půl roku, než jsme mapu nalepili…. Několikrát byla složená a zase uklizená. Jednou jsme ji museli zachránit před útokem naší dravé Dorotky, což je báječný pejsek se smyslem pro designové výrobky. Jak nějaký uvidí, okamžitě rozpozná kvalitu a jde ho testovat, co se jeho rozkousatelnosti týče. Moravskoslezský kraj v Dorotčině testu vyhrál – dal se rozkousat….

Moje Česko

Naše Dorotka také testovala „Moje Česko“.

Nicméně, Ostravsko bylo zčásti zachráněno a naznali jsme, že není čas otálet, protože další přírodní katastrofu by mapa nemusela přežít. Podívali jsem se na názorný videonávod a pustili se do práce. Mapa krásně drží. A pozor, odlepit jde už těžko, takže máte jen jeden pokus!

Korková mapa Moje česko

A máme hotovo! Už se těšíme na další výlety…

A výsledek? Krása!

Mapa vypadá na zdi bezvadně. Hned jsme přilepili první dvě fotky z našich letošních výletů do Zlína a do Kladského pomezí. A i pro nás to byl oříšek, trefit špendlík na správné místo na slepé mapě! Takže jsme se i pocvičili v zeměpise a ani to nebolelo!

Jestli hledáte pro někoho hezký dárek nebo originální způsob jak si uchovávat vzpomínky na své výlety po Česku, určitě neváhejte. „Moje Česko“ určitě udělá radost!