O nás 2018-08-25T18:41:39+00:00

Kontakt

Tom a Jana Hájkovi

info@objevimesvet.cz

MEDIA KIT

Kdo jsme?

Objevíme svět! je stránka o cestování s dětmi. Místo, které rodiny s malými i velkými dětmi inspiruje a motivuje k cestování.  Prostor  pro sdílení zkušeností z cest s ostatními rodiči. Otevřené okno, které vám ukáže, že s dětmi se dá cestovat s úsměvem, že cestování s dětmi je snadné a navíc je to zábava.

POSLECHNI SI TEĎ

Podcast na TRAVELBIBLE.CZ

Poslechněte si rozhovor Matouše Vinše z TRAVELBIBLE s námi o nás.

POSLECHNI SI TEĎ

Naše rodina. Jsme rodina, která věří, že cestování je způsob, jak dobře strávit společný čas a něco se naučit nejen zvenčí, ale i o sobě navzájem. Věříme, že cestování zbavuje děti i dospělé strachu z neznámého, ukazuje, že svět není takový, jak nám ho předkládají zprávy o půl osmé. Nejsme lovci destinací – nemusíme spát každý týden někde jinde, ale jsme sběrači společných zážitků s dětmi. Dobrodružná cesta nemusí být na Filípinách, ale může se odehrát i v sousedním lesíku. Vyrážíme s dětmi na cesty a chceme s vámi sdílet své zážitky a zkušenosti.

POSLECHNI SI TEĎ

Rozhovor pro Radiožurnál

Poslechněte si rozhovor o Objevíme svět na Radiožurnálu.

POSLECHNI SI TEĎ

Náš příběh

Jana
Jana

“Dokud jsme s Tomem neměli děti, bylo cestování samozřejmou součástí našich životů. U Toma je to rozhodně základní kámen jeho osobnosti a navíc ho cestování i částečně živí. Jestli tedy mezi námi byla nějaká předsvatební smlouva, i když nepsaná, byla o tom, že Tom může jet alespoň jednou za dva roky sám na velkou cestu. Když k nám přišly děti bylo to tak, že Tom cestuje a ta velká cesta byla spíš jednou za rok, než za dva, krátké nepočítaje. Získala jsem nálepku tolerantní ženy a mohlo u toho i zůstat. Já jsem se změnila v mámu. Představa, že děti opustím víc než na jednu noc mi stejně nedělala dobře a brát je s sebou na dlouhou cestu mě ani nenapadlo. Příchod dětí ale zasáhl i Toma a světe div se, stal se z něho táta.”

Tom
Tom

“Prostě se mi jednou na cestě začalo stýskat. Zrovna jsem byl v Indii v úžasném údolí řeky Zanskar a nějak to nebylo ono.  Pořád jsem si kladl otázku: Co tady sakra dělám? Sám? Potkali jsme stádo jaků a mně se chtělo říct: “Hele, Juli, to jsou jaci.” Chtěl jsem se s ní smát nad otázkou: “Proč se jak jmenuje jak?”. Bylo mi líto, že tam Julča není se mnou, že jí to všechno nemůžu ukázat. A tak nastal čas na změnu. Budeme cestovat spolu a společně s dětmi objevovat svět. Jak často a na jak dlouho, to se ještě uvidí. Důležité je, že spolu.”

Julie a Kryštof
Julie a Kryštof

Julinka (9 let) a Kryštůfek (4 roky). Cestovatelé, objevitelé a dobrodruzi, se kterými je radost objevovat svět!

Náš BUCKET LIST

Cestujeme s dětmi. Nejsme ale lovci destinací, ale spíš sběrači společných zážitků. Rozhodli jsme se, že si uděláme “the bucket list”  – seznam toho, co chceme s dětmi zažít než nám vyrostou. Věříme, že společné cesty s dětmi nám pomohou k tomu, abychom náš “kyblík” naplnili co nejvíc.

Přečti si náš BUCKET LIST