Pokud trávíte čas na Šumavě, stojí za to udělat si jednodenní výlet na její německou stranu – do Bavorského lesa. My jsme tudy projížděli cestou do Legolandu a povedl se nám moc příjemný výlet. Co se tedy dá za jeden den s dětmi stihnout?

Bavorský les

Bavorský les

Zvířecí výběhy u Neuschönau

V blízkosti vesnice Neuschönau se v lese nachází asi 7 km dlouhá stezka se zvířecími výběhy. Je to v podstatě zoologická zahrada lesních zvířat přímo v lese. Cesta s dětmi zabere určitě půl dne. Abychom děti nalákali na delší chůzi začali jsme rovnou u výběhu s medvědy. Jsou tam tři a zastihli jsme je při dopolední koupeli. To už děti neprotestovaly proti chůzi a těšily se na další zvířata. Pobavil nás los potápěč. Snažili jsme se nevyplašit ptáky. Na zubry a vlky bylo ale asi horko a ve výběhu jsme je bohužel nezahlédli.

Cena: ZDARMA

Parkování: 1 EUR za hodinu, max. 5 EUR

Trasa: nenáročná, vhodná pro kočárky, délka 7 km, lze zkrátit na 3 km

Mapa areálu: zde

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Chystáte se s dětmi na výlet?

Přečtěte si náš článek „S dětmi na túru„, kde najdete tipy, jak dětem pěší výlety zpříjemnit, aby je to bavilo.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Koupání v rybníku v Mauth

Polední horka jsem přečkali u nádherného rybníka ve vesnici Mauth pár kilometrů od Areálu zvířecích výběhů. Bylo tam několik rodinek s dětmi,  tak jsme dobře zapadli.  Uprostřed rybníka je ostrůvek, na břehu dřevěné molo na skákání, kousek písečné pláže na hrabání a plavací vor. Naprosto úžasné místo, kde jsme si báječně odpočinuli.

Cena: ZDARMA

Parkování: u rybníka, ZDARMA

Mapa: zde

Stezka v korunách stromů

Stezku v korunách stromů jsme si nechali na pozdější odpoledne a dobře jsme udělali. Za prvé na nás nepražilo tolik slunce a za druhé ta bylo málo lidí. Nejdříve jdete asi 800 metrů dlouhou stezkou mezi stromy ve výšce až 25 metrů nad zemí. Po cestě jsou různá stanoviště s informacemi o lese nebo s lanovými překážkami. Na konci je samotná věž, která připomíná tvarem včelí úl. Kroužíte kolem dokola až do výšky 44 metrů. Uprostřed rostou 3 stromy, takže můžete důkladně pozorovat jejich  jednotlivá patra. Pomalu stoupáte nad koruny stromů a na vrcholu si užijete nádherný výhled. “Bavorská Eiffelovka” , jak se věži také přezdívá je nejdelší stezkou tohoto druhu na světě a sama o sobě je nádhernou jednoduchou ale impozantní dřevěnou stavbou.

CENA:  dospělí 9 eur, děti od 6 do 17 let 7 eur, do 6 let zdarma.

TRASA: nenáročná, schůdná pro kočárky . cca 1,3 km

MAPA: zde

Parkování: 1 EUR za hodinu, max. 5 EUR

Informační středisko Hanse Eisenmanna

Na konci stezky je krásné muzeum Bavorského lesa. Pro děti jsou zde multimediální exponáty a interaktivní stanoviště o životě lesa, o vlivu kácení a o kůrovci. U všech atrakcí je možnost nastavení češtiny, takže všemu rozumí i děti.

CENA: ZDARMA