Dovolená v obrazech.

Laskavý čtenář promine. Takhle by nějak mohla vypadat naše společná dovolená, ale doufám, že bude lepší. 🙂

Dneska jsem byl po dlouhé době zase ve městě, projít se po hračkářstvích se snahou najít něco pro naše děti. Trochu jsem se zhrozil, protože mám dojem, že hračkářství jsou ty nejtemnější obchody ze všech. Když tam vejdete pohltí vás regály plné krabic, které, a to mě překvapilo úplně nejvíc, nabízejí nejčastěji zbraně, vojenskou techniku nebo neuvěřitelně nevkusné růžové koníky, nechutně strašidelné příšery, případně panenky, co vypadají jako prostitutky. Neplatí to samozřejmě o všech hračkách, ale najít něco hezkého mi opravdu přijde jako velký problém. A to už vůbec nemluvím o tom, že snad 95% všech hraček je z plastu, který vydrží tu víc, tu méně, ale na konci je vždycky plastový odpad! Ale o tom jsem úplně mluvit nechtěl.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Sepište si svá přání a plány!

„Bucket list“ jak říkáme našemu seznamu přání, máme pořád na ledničce a  tak se nám nikdy nestane, že bychom nevěděli, co s dětmi podniknout.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Společně strávený čas, ten děti nikdy neodmítnou!

Byl jsem trochu bezradný, co vybrat a vzpomněl jsem si, že se mi minulý týden povedlo třikrát ráno vzít Dorotku, našeho bígla, obléct Kryštofa a pěšky s ním dojít do školky. Není to nic světoborného, ale Kryštof mi to už dvakrát připomněl, jak to bylo parádní a jak si to musíme zopakovat. Prostě se hned ráno sbalíme a místo, abych ho vezl autem, byl rychle doma zase u počítače a mohl začít pracovat, užili jsme si spolu cestu do školky. Je to asi kilometr a já byl nakonec u počítače asi o půl hodiny dříve, ale…

Vyvětral jsem sebe (Poslední dobou s hrůzou zjišťuji, že se za celý den!!! Často nepodívám ven na vzduch ani na 10 minut).

Vyvětral jsem Dorotku (Ten pes je sice na zahradě, ale stejně má nejraději, když mě nebo kohokoliv z rodiny může táhnout po Rajhradicích na vodítku).

Dovolená v obrazech

Namalujte si, co budete na dovolené dělat. Děti to pod stromečkem ještě více rozvedou.

Ale hlavně strávil jsem skvělý čas s Kryštofem! A to je základ. A přesně tohle se postupně učíme na cestách. Být spolu! Na cestě většinou nemáte tolik příležitostí “utéct” před dětmi k počítači, k televizi, k vaření, k úklidu, k práci. Na cestách musíte být spolu, musíte spolu vycházet, musíme se dohodnout. Nebo možná můžeme být spolu a to je něco, co je k nezaplacení! A dětskou přirozeností je být s rodiči. Děti jsou s námi rády. A ruku na srdce, kolikrát za den jim řeknete: „Počkej, až to dodělám, až dovařím, až…až…až.“ Až najednou jim bude dvacet!

Dovolená v obrazech

Spaní v kempu ve stanu i to máme v plánu.

A tak mě napadlo, že možná nejlepší dárek, který můžete dát letos pod stromeček je něco pro celou rodinu! Váš společně strávený čas! Něco, co budete muset, vlastně, co budete moci dělat společně! A tak si večer sedněte v obýváku a na obyčejnou A4 nakreslete nějaký výjev z vaší připravované cesty, jak šplháte po horách, jak jedete na kole, jak chytáte ryby, jak zpíváte u ohně. Ale hlavně ať na tom obrázku jsou všichni členové vaší rodiny. Takový dárek bude nejlepším impulsem, jak v příštím roce strávit, co nejvíce času společně, co myslíte?

P.S. Za malůvky se omlouvám všem čtenářům, ale už vidím, jak se nad nimi pod stromečkem nasmějeme. 🙂 A ještě jsem chtěl doporučit náš Bucket list. Jednoduchý seznam plánů, díky kterému už nikdy nebudete moci říct, že nevíce, co s dětmi podniknout!