Minulý týden byl hodně nabitý událostmi spojenými s našimi stránkami Objevíme svět.

Nebyli jste sami doma, byli jsme s vámi!

Hájkovi z Objevíme svět v televizi

V pořadu České televize Sama doma jsme povídali o cestování s dětmi a na chatu odpovídali na divácké otázky na toto téma.

Pátek jsem skoro celý strávili v brněnském studiu České televize. Právě odtud se vysílal další díl pořadu Sama doma a my byli jeho hosty. Dětem se nejvíc líbila maskérna a desítky nejrůznějších přístrojů, kamer, světel a vůbec ten ruch kolem. My s Janou jsme byli mile překvapení příjemnou atmosférou natáčení. Celou hodinu a půl jsem seděli ve studiu u počítače a odpovídali na mnoho otázek diváků na chatu. Spousta dotazů byla velmi inspirativních a rozhodně s nimi budeme dále pracovat. Objevila se spousta témat, které rádi pro vás podrobněji zpracujeme.

První kurz na Naučmese.cz jsme zvládli

Celý týden se ale spíše než kolem televize točil kolem našeho nového kurzu na Naučmese.cz, kurzu Nebojte se cestovat s dětmi! Ke kurzu nás přemluvil Adam Marčan s Matoušem Vinšem z Travel bible a já bych jim chtěl poděkovat, protože si myslím, že to stálo za to. Minimálně jsme si ujednotili myšlenky. Rozčlenili celé téma cestování s dětmi na jednotlivé oblasti. Přišli na spoustu zajímavých nápadů, které postupně zpracujeme na náš web. A překvapivě jsme zjistili, že o cestování s dětmi můžeme takřka bez přestání tři hodiny mluvit, aniž bychom někoho nudili. Naopak jsme díky dvěma skvělým návštěvnicím našeho kurzu v ZŠ Heuréka mohli zkusit, jaké to je. Byl to skvělý trénink. I když je momentálně kurz neaktivní, můžete si jej na Naučmese.cz dát do seznamu přání a jakmile nějaký nový termín vypíšeme, přijde vám upozornění.

Kurz Nebojte se cestovat s dětmi.

Máme za sebou první kurz na Naučme se. O cestování s dětmi.

Až do dubna nás můžete potkat na pár místech v ČR

Když ne kurz tak minimálně povídání o cestování s dětmi. Už teď totiž víme, že až do dubna máme každý měsíc někde tu delší či kratší přednášku na naše oblíbené téma. A tak kdybyste nás chtěli vidět naživo budeme 17. února propagovat naše oblíbené cestování s dětmi v rámci veletrhu Holiday world na festivalu filmů Worlfilm. V březnu, konkrétně 21.3.,  nás čeká společně s Matoušem Vinšem z Travel Bible a Mikym Škodou z Lowcost race večer v rámci zlínského studentského projektu Culturea. O měsíc později se pak můžeme vidět na Slow travel Festu, který se uskuteční 21. dubna. Už se na vás moc těšíme.

Finská Ruka nás chytila a nepouští!

Psí spřežení

Psí spřežení ve finském lyžařském středisku Ruka, kam se jako výherci soutěže s firmou Reima chystáme v březnu.

Ano Ruka, přesně tak se totiž jmenuje lyžařské středisko, ve kterém máem strávit celý týden. Všechno začalo v pondělí, kdy jsme konečně dostali letenky na naši báječnou březnovou týdenní cestu do laponska ve Finsku. Vyhráli jsme soutěž se společností Reima Milion hours of joy a jako jediná rodina z ČR jedeme do střediska Ruka. Mimochodem vtipný je, že tenhle ski resort má nejvyšší bod pro sjezdové lyžování ve výšce 490 metrů, ale tras pro běžkaře kolem 600 kilometrů!  Spolu s námi tam bude dalších 14 rodin z celého světa. Už se moc těšíme a každý den se učíme jedno finské slovíčko. Já si pamatuju jen psa, který se finsky řekne „koira“! 🙂

Letní road trip úspěšně se rodí

Taky jsme si potvrdili další zastávku našeho letního road tripu Rakouskem, Itálií a Slovinskem. Už je jisté, že několik dní strávíme také v krásném horském regionu Zillertal. Současně jsme začali hledat bydlení ve Val di Fiemme, kam se později přesuneme. Děti už se těší jak malí a abychom je zapojili do plánování, vytáhli jsme atlas, knihy o Evropě, našli fotky na internetu a začali vymýšlet aktivity, které bychom na místě mohli zkusit.

Plánujeme letní road trip

Plánujeme letní road trip po Evropě.

Chcete dostávat super tipy, jak s dětmi cestovat v pohodě?

Stačí jen vyplnit váš e-mail a my vám jednou za měsíc, rozhodně ne častěji pošleme dávku tipů a inspirativnách článků.