10 her na dlouhou cestu autem

Otec a syn v autě.

Někdy v autě pomůže změnit rozsazení. V ČR může i malé dítě sedět na sedadle spolujezdce. V sedačce.

Dlouhá cesta autem může být otravná. Děti jsou připoutané v autosedačkách, za oknem jen dálnice… A vás napadne jen ten “slovní fotbal”. Marně vzpomínáte na tábory a školní výlety a pátráte po inspiraci. Nálada v autě houstne, děti jsou protivné, řidič na pokraji výbuchu! Jak dobré by bylo mít s sebou zásobník her pro zabavení cestou otrávených dětí! Tady je…

Stáhni si PDF verzi ZDARMA

Počítání aut

Každý si vybere jednu barvu. Poté počítáte kolik aut své barvy jste po cestě potkali. Vyhrává ten, kdo napočítá nejvíc aut své barvy. Pro větší děti můžete obměnit na počítání aut určité značky (Škoda, Wolksvagen, BMV, AUDI, atd.)

Barvy aut

Předchozí hru lze obměnit. Rozhodnete se pro určitou barvu. Každý hráč si tipne, kolik aut této barvy asi potkáte za určitou dobu (např. 3 minuty, než dojedete k další benzince a podobně). Vyhrává ten, jehož odhad byl nejpřesnější.

Abeceda

Princip hry je jednoduchý. Řekne se písmeno z abecedy a všichni hledají ve svém okolí věc, která na toto písmeno začíná. Můžete procházet abecedu od A do Z nebo vybírat písmena náhodně. Vyhrává ten, kdo “uloví” víc písmenek.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Hrajete rádi hry?

Přečtěte si náš článek “10 her, co se vám vejdou do batůžku“.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Uhodni písničku

Vyberte si nějakou známou písničku a zkuste ji jen broukat. Děti mají uhodnout, která písnička to je. Můžete si ji pak společně i zazpívat.

Dálniční BINGO

Na tuto hru je potřeba příprava předem, ale určitě se vyplatí. Nachystejte na kus papíru seznam věcí, které je možné po cestě vidět. Každý hráč může mít jiný seznam. Po cestě si škrtají, co ze seznamu viděli. Vyhrává ten, kdo škrtne všechny položky a zakřičí “BINGO!”. Hra se dá dobře přizpůsobovat věku dětí a mohou ji tím pádem hrát společně i děti s velkým věkovým rozdílem. Menší děti hledají jednoduché věci – benzinka, semafor, obytné auto…, větším lze naopak ztížit hledání tím, že budete konkrétnější – černý kamion, zákazová dopravní značka, auto s německou SPZ, atd. Malým dětem se dá seznam udělat obrázkový.

Kdopak nás to předjel?

Provoz na dálnici

Všechna auta, které se míhají kolem nás při cestě mohou být zdrojem zábavy. Jen je třeba vědět, jak to uchopit.

Dobře si prohlédněte auto, které vás právě předjelo. Nechte děti, aby vymysleli příběh o tom, kdo v tom autě jede, odkud je, jaké má jméno, kam má namířeno, co tam bude dělat a proč. Pokud je to pro ně těžké, pomozte jim otázkami:Kdo? Odkud? Kam? Proč? Co? Jak dlouho?

Můžete vyhlásit soutěž o co nejlegračnější nebo nejstrašidelnější příběh.

Vidím další!

V duchu si vyberte nějakou věc, kterou je po cestě často vidět, např. strom, kostel, benzinka, odbočka, červené auto, atd. Vždy, když tuto věc uvidíte, řeknete: ”Vidím další”. Děti se snaží uhodnout, kterou věc myslíte.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Láká vás Budapešť?

Přečtěte si náš článek s nenáročným itinerářem, který zvládnou i děti “Budapešť s dětmi“.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Kdo je tady šéf?

Uvědomili jste si někdy, že jsme to pořád my rodiče, co neustále o všem rozhodujeme? Teď se jede na dovolenou, teď se zastavuje, teď sedíte připoutaní v sedačce. Je skutečně důležité, dát někdy dětem “otěže” do rukou. Dopřejete jim pocit důležitosti a zodpovědnosti. Na cestě se to hodí a může to být zrovna formou hry.

Stanovte pravidlo, že během cesty bude každý z cestujících po určitou dobu šéf. Pro začátek doporučuji kratší úseky. Děti to zvládají dobře, ale rodiče bez “otěží” můžou trochu znejistět. Když ale přijmete pravidla hry, může to být zábava pro všechny. Kdo je zrovna šéf rozhoduje o všem, co se v autě děje (kromě řízení samozřejmě). Vybírá písničky, co se bude hrát, rozhoduje o jídle a pití, zastavování, atd. Děti si roli šéfa dost užívají a umí vymyslet legrační úkoly. Ostatní musí šéfova rozhodnutí respektovat. Celou dobu ale vymýšlí, co budou dělat, až budou sami v roli šéfa.

Tetička jela na výlet a do kufru si sbalila…

Bezvadná hra na pamatování. Každý hráč začíná větou “ Tetička jela na výlet a do kufru si sbalila…” a vymyslí jednu věc, pokračuje další hráč, který začne stejně a musí zopakovat vždy všechny věci, které do kufru přidali předchozí hráči. Schválně, kolik věcí se vejde do tetiččina kufru?

Popletená hra

Hra, která nás vždycky zaručeně rozesměje. Našli jsme ji v krabičce od MINDOK s názvem “50 veselých her do auta”.

Kdykoliv během cesty může kdokoliv zahlásit: “POPLETENÁ HRA!”. Od té chvíle musí všichni říkat pravý opak toho, co si myslí nebo co chtěli říct. Takže říkáte například: ”Ta cesta se ale příjemně vleče.” “Vůbec nemám chuť na bonbóny.” Takhle musí všichni mluvit dokud nemineme další odbočku nebo výjezd z dálnice.

kartičky s hrami do auta pro děti

50 veselých her do auta

2018-12-06T11:27:00+00:00

4 komentáře

  1. […] U nás se v autě pořád zpívá. Děti to zabaví a navíc pořádně dýchají a otevírají pusu, což působí také jako prevence nevolnosti. My začíname s “Pějme píseň dokola…”. Komu chybí inspirace, rozhodně by si měl nachystat písničky do auta. Pro rozptýlení hrajeme také různé hry. Krátké hry na ukrácení dlouhé chvíle najdete v článku: 10 her na dlouhou cestu autem. […]

  2. […] Čas od času je potřeba děti od přístrojů odpojit. A tak máme sadu oblíbených her. Více si můžete přečíst v článku 10 her na dlouhou cestu. […]

  3. […] .reading-box-container-1 .element-bottomshadow:before,.reading-box-container-1 .element-bottomshadow:after{opacity:0.4;}CHCI SI PŘEČÍST TEĎ […]

  4. […] chvíle. Až se vám omrzí slovní fotbal, rádi sáhnete do krabičky a zahrajete si třeba  „Popletenou hru“, kdy na cestě musíte říkat všechno […]

Napsat komentář