nákup letenek s rodinou

Koupit letenku je radost, když cestujete sami nebo třeba ve dvou, máte hromadu času a je vám jedno kam to bude, kolikrát budete přestupovat, s kým budete sedět a stačí vám jeden batoh. To je samozřejmě ideální situace na hledání levných letů.  My jsme bohužel z těchto podmínek už vyrostli. Cestujeme ve čtyřech. Počítáme, kdy máme volno v práci a děti ve škole. Do příručního zavazadla bychom se už sbalili, ale vždycky řešíme další zavazadlo, kvůli foťákům a dronu. Naštěstí už jsme odrostli kočárkům, plenkám a dětské výživě, což je jedno drobné odlehčení pro hledání letenek na společnou cestu. Rozhodli jsme se vyzkoušet několik vyhledávačů a zjistit, kdo nabízí nejlepší cenu.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Poletíte s miminkem?

Přečtěte si, jak se připravit na cestu letadlem s miminkem.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Kam letos poletíme?  Na Maltu!

Vypadá to tak, že první půlku června letos strávíme na Maltě. Budeme tam v jazykové škole Maltalingua, kde chceme vyzkoušet kurzy angličtiny pro dospělé a pro Julinku.

Máme tedy pevné datum. Tam letíme všichni čtyři. Zpět letíme zvlášť. Dva po prvním týdnu, dva po čtrnácti dnech. Ve snaze najít nejlevnější letenku, bez přestupu, s příletem a odletem “v civilizované době”, pustili jsme se do souboje s vyhledávači letenek.

nákup letenek s dětmi

Když letíte s rodinou může být nákup letenek trochu adrenalin.

Vyzkoušeli jsme AZ AIR, Skyscanner, Letuška.cz a KIWI.com. U všech jsme došli k víceméně podobné ceně. Záleží tedy na tom, jestli si chcete být jistí tou nejnižší cenou a jste ochotni tomu obětovat několik hodin času. Nebo si vyberete snazší cestu na tři kliknutí s rizikem, že možná zaplatíte o pár korun navíc.

AZ Air a Skyscanner – dobrodružná adrenalinová cesta za nejlevnější letenkou

AZ Air a Skyscanner jsou skvělé vyhledávače. Slouží přesně těm, kteří mohou letět kdykoliv a kamkoliv. U AZ air je tomu přizpůsobená už hlavní stránka, kde si můžete zvolit varianty, “Je mi jedno kam poletím”,  “Chci letět kdykoliv mezi zvolenými daty” nebo “Nevadí mi čekat přes noc na letišti”.

nákup letenek pro celou rodinu

Chtěla bych někdy na AZ AIR zakliknout “ Je mi jedno, kam poletím a kdy…:”

U Skyscanner miluju volbu “Zobrazit celý měsíc”. Když mám alespoň několikadenní flexibilitu, můžu se v tabulce podívat, kdy jsou nejlevnější lety a nemusím zkoušet jeden den po druhém.

nákup letenek pro rodinu

U Skyscanner hned vidíte, který den je levnější let.

Nevýhody:

  • Jsou to jen vyhledávače, ne prodejci. Ve finále vás přesměrují na stránky samotných leteckých společností. Pokud tedy vybraný let zajišťují různé společnosti, musíte kupovat jednotlivé letenky na několikrát, v různých prostředích.
  • Finální cena letenky se může zvýšit. Původní zobrazená cena je ta nejnižší možná. Obvykle tedy ta, kde máte v ceně jen příruční zavazadlo. Za další zavazadla si musíte připlatit. Platíte také pokud chcete sedět vedle sebe. A připlácet můžete i dále, pokud chcete přednostní nástup, sedět vepředu, chcete dostat jídlo, chcete se pojistit, atd.
  • Komplikace pokud letíte s více společnostmi. Každá společnost může mít odlišné podmínky, třeba jak definuje příruční zavazadlo. Podmínky pro přepravu kočárku.
  • Ne všechny společnosti mají stránky v češtině, takže se od vás očekávají i jazykové dovednosti.
  • Chce to čas. Než se proklikáte k té správné letence. Pak projdete rezervací u dopravce, trvá to několik hodin.
  • Chce to pevné nervy. Když vás letí víc s více společnostmi, jste trochu nejistí, jestli letenky u dalšího dopravce ještě budou, jestli budou za předpokládanou cenu. Panikaříte, že už se to nedá vrátit, atd.

Naše zkušenost:

My jsme prošli oba vyhledávače. Na stejný let nám AZ air našel letenky za 4667Kč a Skyscanner za 5090 Kč. Výsledná cena pak byla cestou přes AZ air o 150 Kč levnější než cestou přes Skyscanner, i přesto, že šlo o stejný let a byli jsme přesměrováni na stránky dopravců.

Cena našich letenek na Maltu (pro dvě osoby) se zvedla asi o 1700Kč. Dopřáli jsme si luxus jednoho 10kg kabinového zavazadla a sedadla vedle sebe. Celkem jsem zaplatili 6186Kč.

Vyhledávání a nákup letenek nám trval přibližně 2 hodiny. Letíme na dvakrát (tedy dva nákupy) a se dvěma dopravci, tedy u každého nákup letenek zvlášť.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Máte vzpomínky jen v mobilu?

Přečtěte si, jak zamezit ztrátě dat a uchovat si vzpomínky na dovolenou.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

KIWI.com a Letuška.cz – rychle a pohodlně s rizikem vyšší ceny

Společnosti jako Letuška.cz a Kiwi.com jsou tu od toho, aby vás předešlého trápení zbavili. Letenky vyhledáváte a hned kupujete u nich, jednou platbou, přímo na jejich stránce. Mluví s vámi česky a poskytují asistenci v češtině.

Letuška.cz vás zbaví nejistoty tím, že automaticky počítá 1 zavazadlo na osobu. Vyhledaná cena je tedy stejná nebo velmi blízko ceně finální. Vyhledávač na první pokus nenašel náš vybraný let (máme návrat na jiné letiště).

Kiwi.com má naopak skvělý vyhledávač s měsíčním přehledem cen a mapou vaší trasy.

Cena letenek ve srovnání s nákupem u dopravce je dražší, ale ne nijak závratně.

Výhody:

  • Vyhledané lety kupujete přímo u nich. Jedna platba.
  • České prostředí na webu i na telefonu.
  • Vyhledaná cena se více blíží realitě.
  • Letenky máte za pár minut.

Naše zkušenost:

Stejnou letenku na Maltu bychom přes KIWI.com koupili o 64 Kč dráž a na Letuška.cz o 500 Kč dráž, což je zanedbatelné. Obzvlášť když započítáme ušetřený čas a nervy.

Nákup letenek s dětmi

Letenky máme!