Cestování je vášeň a závislost. Když vás jednou polapí, jen těžko se jí zbavujete. A vaše děti rychle poznají, že při cestování jste to vy, že je vám dobře a nebudou mít problém s vámi tuhle vášeň sdílet. A tímto směrem se snažíme naše děti popostrčit i při výběru vánočních dárků.

Vánoční dárky pro děti cestovatele

Ježíšek jednou nadělil pod stromeček každému vlastní kufr.

Jasně že s “praktickými dárky” balancují rodiče o Vánocích na tenkém ledě. Ale věříme, že se najdou i takové, které dětem rozzáří úsměv na tváři. Při výběru dárků se tedy snažíme místo plastových hloupostí, které vlastně ani nepotřebujeme, pořídit pro děti i pro celou rodinu něco, co skutečně na cestách užijeme, co k cestování inspiruje nebo něco, co třeba pomůže zkrátit na cestách dlouhou chvíli.

Vybavení na cesty

Dalekohled

Skvělá věc na pozorování přírody nebo třeba letadel. Je to frajeřinka, kterou děti rády nesou na krku. A mít dalekohled, když hrajete nějakou bojovku, to je velká výhoda.

Kapesní nůž

Obzvlášť pro kluky je naprosto nepostradatelný. Nůž má Kryštof pevně připojený k batůžku. Nejvíc ho používá na odřezávání kůry z klacku, ale hodí se i na namazání svačiny. Velký sen je mít ovšem na noži pilku.

Batoh

Dobrý batoh je základ dobrého výletu.  Musí být pohodlný a musí mít dost kapes. Na svačinu, na mikinu, na pití, na nůž a na všechny poklady, které po cestě posbírají.

Čelovka

Chodit s čelovkou baví každé dítě a vy ho naopak zase dobře vidíte. Do lesa, do kempu, na túru nebo na pozorování polární záře…bez čelovky ani krok.

Elektronika se také může hodit

Čtečka

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, určitě oceníte, kolik objemných knih se vám vejde do jedné lehoučké čtečky.

Sluchátka

Pro nás nepostradatelná na dlouhou cestu autem. Naše děti zásadně nechtějí poslouchat stejnou hudbu, nikdy neokoukají na stejný film na tabletu. A sluchátka přinesla do našeho auta klid a mír.

Vysílačky

U nás vysílačky zabodovaly, když jsme jeli na dovolenou s více rodinami. Děti si volaly z auta do auta, v kempu si hrály na detektivy. Často ale Kryštof a Julinka při hře s vysílačkami zapomenou, že by se mohli hádat a hezky si hrají.  

Foťák, kamera – napište si o slevu 10%

Digitální foťáček, tak akorát do ruky. Nebo outdoorová kamera může malé dobrodruhy rozhodně potěšit. Ne vždycky se hodí fotit na mobil. My máme “obrněný” OLYMPUS, který jsme prověřili pádem ze skály i focením na raftu. Když nám napíšete dovedeme vám na některé modely vybavit 10% slevu.

Off line zábava

Desková hry jako dárek pro děti

Deskové hry pro děti

Karty, kostky, deskovky

Hry jsou skvělou zábavou nejen na cesty. O těch drobných, které lze strčit do batůžku, aby vám na cestě zahnaly chmury a trudomyslnost, jsme psali nedávno.  Hry také slouží jako motivace k cestování. Třeba Ticket to ride je bezvadný dárek. Za pomoci vlaků se snažíte projet některou z tras po Evropském kontinentu. Nádech exotiky zase přináší  hra Námořníci z Nordenu. Náš kryštof obzvláště miluje skutečné modely lodí, které si pro hru musíte sestavit.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Přivádějí vás děti při cestě autem k šílenství?

Zkuste pár rychlých her, které zabaví a nepotřebujete k nim žádné rekvizity v článku “Deset her na dlouhou cestu autem.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Hudební nástroje

Ukulele jako dárek pro děti

Ukulele je pro děti skvělý hudební nástroj.

Milujeme hraní na kytary a zpívání u ohně. Naučit se na kytaru nám ale moc nejde. Letos jsme ale objevili ukulele. Julča se do půl hodinky naučila hrát  “Severní vítr”. Ukulele se dětem dobře drží a akordy jsou snadné. No a pokud máte muzikální děti, určitě se může hodit foukací harmonika nebo nějaké chrastítko.

Inspirace k cestování

Mapa jako dárek pro děti

Naše mapa je trošku větší…

Nástěnná mapa nebo globus

Cestování prstem po mapě. Znáte ten pocit, když sedíte doma u topení a říkáte si, jak je asi v Mexiku. A děti se zeptají: ”Tati a kde je vlastně Mexiko?” Přesně to je ta chvíle, kdy musí být doma něco, kde jim to ukážete. Takže mapa nebo globus. Kolikrát se nám tohle za poslední rok stalo? Nesčetněkrát. A tak má Kryštof v pokojíčku velkou nástěnnou mapu světa i s vlajkami jednotlivých států, kde strašně rád hledá ty známé. A Julinka zase denně usíná za svitu mého letitého globu. Tyhle dvě věci prostě udělají pod stromkem spoustu parády.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Přemýšlíte, jak při cestách neničit přírodu?

Sepsali jsme pár EKO vychytávek, které se cestovatelům mohou hodit.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Korková nalepovací mapa

O mapě Moje Česko naší kamarádky Zuzky jsme už psali v souvislosti s výlety po česku. Na stěně nad schodištěm nám rostou nové fotky z výletů jako houby po dešti. Zuzka, ale nestojí na jednom místě a začala vyrábět ještě víc cool mapy a sice mapy Evropy. To už není jen tak obyčejný kousek, ale designová věc třeba do obýváku nebo pracovny. Za nás rozhodně doporučujeme. Jen musíme najít místo, kam by se nám ještě mohla vejít.

Korková mapa jako dárek pro děti

Korková mapa s fotkami z výletů vypadá fakt dobře!

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Váháte nad korkovou mapou?

Třeba vás přesvědčí naše recenze: “Moje Česko” – zdobí naší zeď.

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

Travel Bible

Tahle knížka je základní četbou pro jakéhokoliv cestovatele a i rodiče s dětmi, kteří se chystají na cesty tam najdou milion a jednu radu, která se dá rozhodně využít i při rodinném kolektivním plánování, rozhodování a hlavně jednání. Kluci z Travel Bible již vydali druhé rozšířené vydání.  Prostě jestli chcete cestovat s dětmi, tuhle knížku musíte mít doma. My ji máme! Recenzi na Travel Bibli svém blogu My Lost Hat napsal Tom.

Travel Bible jako dárek pro děti

Travel Bible se hodí každému cestovateli!

Místo věcí zážitky

Letenky

Dostat pod stromeček letenku je vždycky vzrušující. A může to být nějaký lowcost po Evropě i daleká cesta přes půl světa. Malé děti se budou těšit na první let, starší na vzrušení na letišti a teenageři na prahu dospělosti ocení vaši podporu v cestování, uvidíte.

Letenky jako dárek pro děti

Pro naše děti je už pobyt na letišti velký zážitek.

Zážitek

Impulsem k cestování může být třeba společný zážitek. Najděte si něco, co se vaše děti touží naučit nebo něco co byste mohli prožít společně. Může to být surfařský kurz nebo kurz potápění. Rodinná návštěva Legolandu či Disneylandu. Ale třeba také průvodcované lezení na ferátach. My jsme takhle letos byli třeba v Děčíně. Ale může to být i mnohem jednodušší. Většina Evropských i světových metropolí nabízí prohlídky města nebo nějaké historické atrakce pro děti. Ale klidně by mohl stačit třeba voucher na plavbu po Baťově kanále.

Vstupenky do Legolandu jako skvělý dárek pro děti

Vsupenky do LEGOLANDU – nejlepší překvapení pod stromeček!

Jazykový kurz pro celou rodinu

Umět cizí jazyk je dneska vlastně nezbytnost. Ne že byste se na cestách bez znalosti cizího jazyka nedomluvili. Dokonce jsme o tom napsali článek Jak cestovat s dětmi, když neumíte jazyky.  Neznalost jazyka vás ale dost omezuje a navíc si tím zavíráte mnohé dveře. Hůře se s někým seznámíte, hůře budete řešit krizové situace. Naproti tomu se znalostí cizího jazyka se vždy cítíte sebevědoměji, jistěji i bezpečněji. My se studiu cizích jazyků dost věnujeme. Zkoušeli jsme internetový kurz Easylingo a v červnu jsme dokonce byli na jazykovém kurzu. Dostali jsme nabídku vyzkoušet jazykový kurz na Maltě. A tak jme se vydali začátkem června celá rodina studovat angličtinu v jazykové škole Malta Lingua v St. Julians. Bylo to skvělé o našich zkušenostech si můžete přčíst v tomhle článku Za angličtinou na Maltu!

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ

A jak to máme s jazyky my a naše děti?

Něco umíme, s něčím bojujeme. Jako každý. O naší cestě k jazykům si přečtěte článek. “Učte se jazyky! Má to smysl!

CHCI SI PŘEČÍST TEĎ